ZPRÁVIČKY Z MODRÉ TŘÍDY

26. 02. 2020

Zdravíme všechny čtenáře. Rozhodli jsme se, že vždy za nějaký čas, sepíšeme činnosti, zážitky a akce, které jsme společně v Modré třídě zažili. A tak začínáme.

• Hned první den v druhém pololetí pro některé z nás začal nový kroužek plavání, kam chodíme společně s dětmi ze žluté třídy. Ze začátku to byl pro všechny trochu chaos *„Paní učitelko, já ale nemám plavky.“, „Paní učitelko, já nemám pití.“, „Paní učitelko, já nemám svačinu.“, „Paní učitelko, to není můj ručník. A kde ho máš? Doma.“, ale nakonec to bylo moc príma. Nejdříve se rozcvičíme a pak jdeme do bazénu, kde se učíme foukat bubliny, plavat šipku, skákat, kopat nohama. Ale stejně nás nejvíce baví, když pak můžeme dovádět na konci hodiny ve vodě, jak chceme. Jo a taky svačina je super. *Na co se nejvíce těšíte do bazénu? Na svačinu, protože mám sušenku.
  • Ve čtvrtek nám začala angličtina, kde se učíme pojmenovat třeba hračky, barvy, zvířata.  *Tak jaké to bylo? Supééér. A co jste se naučili za slovíčka? Bla bla bla. Cože? No bla bla bla.
  • V pátek je další změna. Chodíme všichni cvičit do tělocvičny. Tam pro nás mají připravené různé hry z atletiky, gymnastiky a pohybových her. Někdy hrajeme na námořníky a lupiče, příště nás čekají princezny a princové.
  • Další novinka u nás ve třídě je to, že zkoušíme jíst příborem. Je to sranda. Třeba když nám utíká jídlo z talíře, když se ho snažíme rozkrájet. Ale vše se brzo naučíme, a když to půjde, zkusíme to i doma.
  • Ve středu 19. února jsme měli super den, protože byl Karneval. Celá školka byla vyzdobená různými balonky, fáborky a klauny. Všichni měli nějaký kostým. Měli jsme tu rytíře, námořníky, pirátku, princezny a kovboje, a plno dalších krásných kostýmů. Byl připravený program, kde jsme hráli s klauny hry, zpívali písničky a hlavně tancovali a řádili. *Co se vám nejvíc líbilo na karnevale? Když jsme hráli hry a jedli bonbony.
  • Některé děti ještě jezdily lyžovat. A prý je to taky príma. * Co tě nejvíc baví na lyžování? A: Mě baví všechno. Ale tady na koberci je to lyžování lepší. *D: Foučení. Paní učitelka: Foučení? A: Jako frčení, že jezdíme moc rychle. *D: Paní učitelko já si dneska nemám s čím hrát. Jak to? Protože když jdeme na lyžování, tak nám mamka nedovoluje žádné hračky.
  • Taky jsme slavili hodně narozenin. Vždy jsme oslavencům zazpívali písničku, a když jsme jim řekli pěkné přání, dostali jsme sladké překvapení. *Copak si přeješ k narozeninám? B: No patrolu, jako hračku přece."

To je zatím vše, co jsme od pololetních prázdnin zažili. A co nás čeká? Třeba sférické kino (5.3), povídání o správném čištění zoubků (16.3), hudební představení (17.3) a další oslavy narozenin.

Tak zase příště :)